Vážení a milovaní,
ve společnosti neustále probíhá diskuse. Na rozdílných úrovních a na různá témata. Jejich spektrum odráží rozmanitost našeho života a otevřenost vůči těmto tématům i kvalitu diskuze (včetně míry svobody). Pokud uvedu odkaz na pozoruhodný hlas (je jistě otázka, do jaké míry je relevantní, a dělám to velice výjimečně), není v tom nic politického. Je to pouze odkaz na hlas, který pokládám za pozoruhodný. Politiku v tom dělají ti, kteří ji do diskuse zanášejí. Kteří se zvednutým ukazovákem (v lepším případě) a jako za komančů určují, na jaká témata a vodkáď pokáď ta společenská diskuze jako má bejt. Takže:
Že mně dnes ráno bolelo v krku může bejt? (nic politického)
Že jsem splul Jizeru a bylo málo vody taky? (pozor, leccos by se tam našlo)
Že úřady na Vltavě blbnou a je to jen kamínek z mozajky postihující nás život v širokém spektru třeba ve stavebnictví (jsem ze stavařské rodiny) nebo v oblasti motorizmu (všechna ta fujtlačítka a omezení), v čem se to liší? Ale už počítám vykřičníky. Vždyť to není politika, to je každodenní život, a když odmítám vidět, že král je nahý, najednou jsem okomentován x vykřičníky? Politiku do toho vnášíte vy, miláčkové, nikoli já. Velice si vás vodáckých kamarádů vážím a respektuji váš pohled na věc. Akorát vás prosím, respektujte také moji svobodu hledět na svět kolem sebe a diskutovat o něm nepoliticky, leč reálně. Pokud možno, bez politizujících vykřičníků.