Raft.cz

Tisk z adresy http://www.raft.eu/Clanek-Kolik-lidi-a-v-jake-lodi-v-ramci-vladniho-narizeni.aspx?ID_clanku=2191 edit=3
- Reklama -
Půjčovna lodí na Metuji, Úpě a Labi

Kolik lidí a v jaké lodi v rámci vládního nařízení

Diskuse nad článkem

Vícedenní voda
Kouďa
27.04.2020 9:59
Ahoj, přehledně shrnuto, díky. Smajlík Jak je to s vícedenní vodou - spaní v přírodě, či tábořišti v době nouzového stavu? Hledal jsem na portálu MVČR a nedohledal nic, co by do toho vneslo jasno.
Re: Vícedenní voda
Jirka J.
27.04.2020 12:14
Omezení pohybu je zrušené. Takže nocování mimo tábořiště stejně jako dřív volně bez problémů. Kempy a tábořiště jsou ubytovací zařízení, takže ještě zavřené.
Re: Vícedenní voda
Klasik
27.04.2020 14:36
Takže ideální stav Smajlík , jenže ... jen čekám, kdy na mě někdo pošle policajty za roušku (nikdy jsem ani nepomyslel na to si ji dát na vodě na držku). Smajlík

Včera byl ve hlavních zprávách velký blok, jak ochránci musí nyní usilovně ochránit přírodu před lidmi... tak jsem zvědavej, kdo na mě kde na břehu vyběhne a bude "chránit". Smajlík

Nějak mi ti lidé čím dál tím víc vaděj. Tak ještě hezký a příjemný holky bych snesl a sem tam chlapa na pivo. Zbytek rozehnat. Smajlík Smajlík

Ahoj Starý Mrzout dříve Klasik Smajlík Smajlík Smajlík
Re: Vícedenní voda
Jirka J.
28.04.2020 7:12
Neboj, oni se co nevidět z toho "autdóru" vrátěj do svejch obchoďáků.
Re: Vícedenní voda
Český Honza
28.04.2020 8:01
Ahoj, Klasiku, v éře trampování byla doba kovbojská, kdy se lidi oblékali jako pastevci hovězího a taky nosili opravdické funkční revolvery. Protože bylo pár přestřelek s četníky (jsou zachyceny i v beletrii, např. J. J. Paulík, Arizona), paďouři se k nim moc nepřibližovali. Takže to promysli, a kdybys chtěl být originální, zavěs proklatě nízko harpunu pětačtyřicítku ...
Fotří voda
Renda
27.04.2020 20:18
Jojo , s těmi příslušníky to znáš, viď Kouďo
Re: Fotří voda
Kouďa
28.04.2020 10:01
Copa s příslušníky Rendo, ale s aktivními spoluobčany, co mají oči a kamery všude... Smajlík
...
HH
28.04.2020 1:50
No uvidíme, třeba by zas na druhou stranu nemuselo být letos tak šíleně přelidněno ani na Vltavě. Jestli by to pomohlo, tak snad ten koronavirus začnu uměle pěstovat a vždycky na jaře ho vypustím.
Re: ...
žralok
28.04.2020 7:50
jestli je to přímoúměrné zájmu o ubytování v Krumlově , tak právě naopak , na to lidi jak tuší , že za hranice se nedostanou volají jak o závod .
Re: ...
Medák
28.04.2020 12:27
Česká příroda si letos o prázdkách zažije peklo ... restrikce cestování (a ona nějaká bude, tady i "tam") v kombinaci s finanční nejistotou mnohých ... kam asi všichni pojedou.

A pokud se k tomu navíc přidá sucho ... tak bych se zrovna o Vltavu (ne)bál.
Vltava?
Střelec
29.04.2020 7:30
Vltava letos? Už jsem viděl fotomontáž jako prognózu - žádná voda, ale jen lodě v několika vrstvách.

Co se týká "doby kovbojské", nebude problém ji obnovit. Legálně bezpapírovýho kousavýho železa se dá pořád sehnat relativně dost. Pravda - většinou ne zrovna levně, ale to je poněkud jiný problém. Dokud dráhy braly lodě a než mi ukradli indiánku (cca do roku 96), tak jsem v tomhle stylu jezdil. Párek perkusáků za pasem a flinta v bagáži měly svý výhody nejen při určování ceny za pobyt...
Re: Střelec
Zdeněk
29.04.2020 17:41
A z toho vznikla přezdívka Smajlík?
Re: Střelec
Střelec
29.04.2020 19:49
Tu mam od indošů, se kterejma jsem jezdil tábořit. Za komančů jsem o kvérech a střílení spáchal diplomku v rámci dějin správy (vývoj paragrafů - pruzení začalo na Moravě někdy kolem roku 1498, český Desky zemský k tomu po roce 1500 taky říkají svý a to, čemu politici říkají "Divokej západ" bylo v Praze za Rudolfa II.). Když začal po plyšáku boom westernu, tak jsme s pár dalšíma lidma od fochu s tím železem učili začátečníky zacházet a v rámci indiánských a trapperských akcí organizovat první stylový závody. Historický zbraně do roku 1870 a jejich napodobeniny byly na občanku od roku 1983, ale dostat je sem před plyšákem byl problém. Pak se to rozjelo a od podzimu 95 po řadě malérů a policejním testování perkusního Remingtonu na mraženým bezdomovci spadla klec - napodobeniny na víc jak dvě rány byly najednou na papíry, uzákonilo se skrytý nošení, hranice historických zbraní se ale posunula do roku 1890. Komanči byli v tomhle ohledu demokratičtější, než kovaný demokrati.

Když se od klasické terčovky po americkém vzoru přešlo k akční střelbě, došlo občas i na lodní disciplíny. V jednom případě se střelba včetně ládování vedla z žebrovky postavené na čtyřech pérech z gauče - přitom běžel čas a padací terče v počtu šesti kusů byly v různé vzdálenosti. Když ti pípli čas, držels v ruce pádlo. Navíc nic nesmělo z lodě vypadnout a za netrefený byly trestný body...
Druhá discipína s lodí - dvě rány na startu, pak nasednoud to žebrovky na kolejničkách, pádlem ji vyšťouchat pár metrů po stoupající drážce (proti proudu fiktivních peřejí), vyskočit (nenechat si loď ujet) a odstřílet zbytek. A nejlepší trefa (šťastná náhoda)? To byl zásah plovoucí petky z paluby La Grace na cca 20m z křesadlový pistole při naftingu někde mezi Porto Argento a Elbou.
Re: Střelec
Zdeněk
30.04.2020 0:31
Uff.
Re: Střelec
Klasik
30.04.2020 15:59
Smajlík Smajlík
Re: Vltava?
Český Honza
30.04.2020 7:56
Jakou jsi měl flintu? Flintu podle pazourku nebo flintu jako slangové označení?
Re: Vltava?
Střelec
01.05.2020 12:55
Tehdy perkusku á la HAWKEN, krátkou křesačku zvanou Brutálka jsem si nechal vyrobit podle mexický předlohy na první westernovej akční mistrák někdy v roce 2004. 2008 jsem si nechal udělat dlouhou ručnici v madridským stylu podle dvou muzejních vzorů. Obojí má hladkou hlaveň a kalibr .59. Do lodě by Brutálka byla akorát - otestováno v žebrovce na pérech z gauče Smajlík .
Nová reakce na článek
Pravidla diskuse: Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova. Odkazy zadávejte ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.
Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo se zaregistrujte a získejte další výhody.
nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu
Reklama