Vícedenní vodaAhoj, přehledně shrnuto, díky.  Jak je to s vícedenní vodou - spaní v přírodě, či tábořišti v době nouzového stavu? Hledal jsem na portálu MVČR a nedohledal nic, co by do toho vneslo jasno.
|
Re: Vícedenní vodaOmezení pohybu je zrušené. Takže nocování mimo tábořiště stejně jako dřív volně bez problémů. Kempy a tábořiště jsou ubytovací zařízení, takže ještě zavřené.
|
|
|
Re: Vícedenní vodaNeboj, oni se co nevidět z toho "autdóru" vrátěj do svejch obchoďáků.
|
Re: Vícedenní vodaČeský Honza 28.04.2020 8:01 Ahoj, Klasiku, v éře trampování byla doba kovbojská, kdy se lidi oblékali jako pastevci hovězího a taky nosili opravdické funkční revolvery. Protože bylo pár přestřelek s četníky (jsou zachyceny i v beletrii, např. J. J. Paulík, Arizona), paďouři se k nim moc nepřibližovali. Takže to promysli, a kdybys chtěl být originální, zavěs proklatě nízko harpunu pětačtyřicítku ...
|
Fotří vodaJojo , s těmi příslušníky to znáš, viď Kouďo
|
Re: Fotří vodaCopa s příslušníky Rendo, ale s aktivními spoluobčany, co mají oči a kamery všude...
|
...No uvidíme, třeba by zas na druhou stranu nemuselo být letos tak šíleně přelidněno ani na Vltavě. Jestli by to pomohlo, tak snad ten koronavirus začnu uměle pěstovat a vždycky na jaře ho vypustím.
|
Re: ...jestli je to přímoúměrné zájmu o ubytování v Krumlově , tak právě naopak , na to lidi jak tuší , že za hranice se nedostanou volají jak o závod .
|
Re: ...Česká příroda si letos o prázdkách zažije peklo ... restrikce cestování (a ona nějaká bude, tady i "tam") v kombinaci s finanční nejistotou mnohých ... kam asi všichni pojedou. A pokud se k tomu navíc přidá sucho ... tak bych se zrovna o Vltavu (ne)bál.
|
Vltava?Vltava letos? Už jsem viděl fotomontáž jako prognózu - žádná voda, ale jen lodě v několika vrstvách. Co se týká "doby kovbojské", nebude problém ji obnovit. Legálně bezpapírovýho kousavýho železa se dá pořád sehnat relativně dost. Pravda - většinou ne zrovna levně, ale to je poněkud jiný problém. Dokud dráhy braly lodě a než mi ukradli indiánku (cca do roku 96), tak jsem v tomhle stylu jezdil. Párek perkusáků za pasem a flinta v bagáži měly svý výhody nejen při určování ceny za pobyt...
|
Re: StřelecA z toho vznikla přezdívka  ?
|
Re: StřelecTu mam od indošů, se kterejma jsem jezdil tábořit. Za komančů jsem o kvérech a střílení spáchal diplomku v rámci dějin správy (vývoj paragrafů - pruzení začalo na Moravě někdy kolem roku 1498, český Desky zemský k tomu po roce 1500 taky říkají svý a to, čemu politici říkají "Divokej západ" bylo v Praze za Rudolfa II.). Když začal po plyšáku boom westernu, tak jsme s pár dalšíma lidma od fochu s tím železem učili začátečníky zacházet a v rámci indiánských a trapperských akcí organizovat první stylový závody. Historický zbraně do roku 1870 a jejich napodobeniny byly na občanku od roku 1983, ale dostat je sem před plyšákem byl problém. Pak se to rozjelo a od podzimu 95 po řadě malérů a policejním testování perkusního Remingtonu na mraženým bezdomovci spadla klec - napodobeniny na víc jak dvě rány byly najednou na papíry, uzákonilo se skrytý nošení, hranice historických zbraní se ale posunula do roku 1890. Komanči byli v tomhle ohledu demokratičtější, než kovaný demokrati. Když se od klasické terčovky po americkém vzoru přešlo k akční střelbě, došlo občas i na lodní disciplíny. V jednom případě se střelba včetně ládování vedla z žebrovky postavené na čtyřech pérech z gauče - přitom běžel čas a padací terče v počtu šesti kusů byly v různé vzdálenosti. Když ti pípli čas, držels v ruce pádlo. Navíc nic nesmělo z lodě vypadnout a za netrefený byly trestný body... Druhá discipína s lodí - dvě rány na startu, pak nasednoud to žebrovky na kolejničkách, pádlem ji vyšťouchat pár metrů po stoupající drážce (proti proudu fiktivních peřejí), vyskočit (nenechat si loď ujet) a odstřílet zbytek. A nejlepší trefa (šťastná náhoda)? To byl zásah plovoucí petky z paluby La Grace na cca 20m z křesadlový pistole při naftingu někde mezi Porto Argento a Elbou.
|
|
|
|
|
Re: Vltava?Český Honza 30.04.2020 7:56 Jakou jsi měl flintu? Flintu podle pazourku nebo flintu jako slangové označení?
|
Re: Vltava?Tehdy perkusku á la HAWKEN, krátkou křesačku zvanou Brutálka jsem si nechal vyrobit podle mexický předlohy na první westernovej akční mistrák někdy v roce 2004. 2008 jsem si nechal udělat dlouhou ručnici v madridským stylu podle dvou muzejních vzorů. Obojí má hladkou hlaveň a kalibr .59. Do lodě by Brutálka byla akorát - otestováno v žebrovce na pérech z gauče  .
|